Strona główna
menu

Adrspach Skalne Miasto

przyjazd

30
mar 2020

wyjazd

31
mar 2020
  1. Strona główna
  2. Adrspach Skalne Miasto

Formy skalne z piaskowca płytowego. Wyrzeźbione przez naturę, skalny wodospad, jezioro starej piaskarni  przepływ tratwami.

Adrspaskie Skalne Miasto to jedna z największych atrakcji północnych Czech. Rozciągający się na ponad 17 hektarach skalny labirynt, stworzony przez tysiące iglic, maczug i wież z piaskowca, został odkryty dopiero 200 lat temu. Dzięki temu jego surowe piękno pozostaje niemal nienaruszone, a jego urok doceniany nie tylko przez turystów, ale i...filmowców. Otulone zimowym śniegiem wąwozy w Skalnym Mieście zagrały w końcu w hollywoodzkim hicie „Opowieści z Narnii!”. Co warto zobaczyć, wędrując skalnymi szlakami Adrspachu?

Spacer między wysokimi na ponad 100 metrów ścianami z piaskowca pozwala cieszyć się widokiem razbudzających wyobraźnię formacji skalnych. Majestatyczny „Dzban”, portretowani na setkach pocztówek „Kochankowie” czy „Mysia Dziura” - wąska i nieco klaustrofobiczna szczelina – ich sekrety można łatwo odkryć, wędrując zielonym szlakiem (czas przejścia ok. 3 h). Wyraźne oznakowanie trasy, dostosowanie jej częściowo również do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz informacja w kilku językach pozwalają każdemu cieszyć się jej majestatycznym pięknem.

Osoby, które chciałyby uciec na chwilę od tłumów zwiedzających Skalne Miasto w Adrspachu, mogą łatwo to zrobić. Po zakończeniu ulubionego przez turystów rejsu po Adrspaskim Jeziorku wystarczy wkroczyć na szlak żółty, by odkryć mniej znane zakątki skalnych labiryntów – a może nawet dojść do sąsiedniego Teplickiego Skalnego Miasta! 

Informacje:

BILETY WSTĘPU:

  • dorośli - 70 kc,
  • dzieci (od 6 lat), młodzież, emeryci - 35 kc,
  • bilet rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) - 170 kc,
  • zwierzęta (psy) - 10 kc,


Rejs po skalnym jeziorku - od kwietnia do października w godz. 09:00 - 17:00
BILET WSTĘPU: 50 kc, dzieci do lat 6 bezpłatnie.


CENY PARKINGU:

  • Rower - 10 kc
  • Motocykl - 40 kc
  • Auto osobowe - 100 kc
  • Autobus - 300 kc
  • Minibus - Mały autokar - 200 kc


Toalety i prysznice czynne od 08:00 do 18:00

Godziny:

Cały rok czynne 08:00 - 18:00

Adres:

Adrspach Skalne Miasto (CZ), Dolní Adršpach č.p. 26 , Adrspach

Kontakt:

Lokalizacja atrakcji

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij