Strona główna
menu

Jaskinia Radochowska

przyjazd

30
mar 2020

wyjazd

31
mar 2020
  1. Strona główna
  2. Jaskinia Radochowska

Jaskienię zwiedzać można w towarzystwie wykwalifikowanego przewodnika, a w weekendy jest możliwość korzystania z niewielkiego bufetu. Przy drodze do jaskini zbudowany został parking dla samochodów osobowych i działa Winiarnia Radochowska, oferująca wina z różnych stron świata, w tym także wina z dolnośląskich winnic.

Każdy uczestnik tej 40-minutowej wycieczki otrzymuje kask z latarką czołową.

Obok jaskini można skorzystać z wiaty turystycznej i miejsca na ognisko. Organizujemy także posiłki dla grup, oryginalne sesje zdjęciowe we wnętrzach jaskini, nocne biwaki i inne nietypowe zlecenia.

Jaskinia Radochowska to jedna z największych i najciekawszych jaskiń w Sudetach. Powstała w Górach Złotych, wewnątrz góry Bzowiec (697 m. n.p.m.), w soczewce wapienia wczesnopaleozoicznego, na jej styku z łupkami łyszczykowymi. Znana jest już od połowy XVIII wieku, ale wciąż kryje wiele tajemnic. Można ją zwiedzić z przewodnikiem i poczuć smak prawdziwej przygody.

Trasa do zwiedzania ma ok. 300 metrów, a łączna długość korytarzy to ponad 500 metrów. Część trasy trzeba pokonać przeciskając się przez ciasne szczeliny, co jest dodatkową atrakcją. Zwiedzanie jaskini jest w pełni bezpieczne, także dla małych dzieci ( minimalny wiek dziecka 3,5 roku).

Jaskinia Radochowska od lat jest miejscem zimowania nietoperzy różnych gatunków. Ze względu na ich hibernację, zwiedzanie organizowane jest w okresie wiosenno-letnim.

Ostatnie liczenie nietoperzy odbyło się w styczniu br. pod kierunkiem dr Joanny Furmankiewicz z Uniwersytetu Wrocławskiego. Efekt? 25 sztuk, w tym 4 gatunki: nocek duży, gacek brunatny, mopek i podkowiec mały.

Na trasie do jaskini czynna jest Winiarnia Radochowska, oferująca wina z różnych regionów świata. Można też kupić wina dolnośląskie.

Adres:

Jaskinia Radochowska, Radochów , 57-540 Lądek-Zdrój

Kontakt:

Lokalizacja atrakcji

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij