Strona główna
menu

Park Zdrojowy Polanica Zdrój

przyjazd

30
mar 2020

wyjazd

31
mar 2020
  1. Strona główna
  2. Atrakcje
  3. Park Zdrojowy Polanica Zdrój

Park Zdrojowy położony jest w centralnej części miasta. Obszar założenia parkowego ograniczony jest ulicami: Parkową i Zdrojową. Jego powierzchnia wynosi 12,97 ha. 

Najbardziej reprezentacyjną i najstarszą częścią jest Park Centralny. Główną osią parku jest główna promenada, biegnąca od pijalni ku obeliskowi Adama Mickiewicza. Tutaj znajduje się podświetlana fontanna oraz Park Szachowy. Główna promenada prowadzi w górę, do Parku Leśnego z różanecznikami. Wszystkie części parku urozmaicone są licznymi ścieżkami i alejkami.

Na obszarze Parku Zdrojowego i wdłuż głównej promenady spacerowej leżą najważniejsze obiekty architektoniczne: sanatorium Wielka Pieniawa,  drewniana Muszla Koncertowa, Pijalnia i Hala Spacerowa, gdzie często odbywają się koncerty muzyki uzdrowiskowej oraz sąsiadujący z nią Teatr Zdrojowy. 

Park Zdrojowy to także miejsce gromadzenia drzew egzotycznych, kilkadziesiąt gatunków m.in. z Ameryki Północnej i bliskiego wschodu, które naturalnie nie rosną w naszym kraju. Wiele jest cennych okazów mających status pomników przyrody.

Charakterystyczną dla parku, jest kolorowa fontanna, posiadająca dwa programy - całodobowy i pokazowy. W okresie letnim (1 maja - 30 września) o zmierzchu jest podświetlana 16 kolorowymi reflektorami i tworzy w rytm muzyki wodne figury tryskające z 726 dysz na wysokość 12 m.

Adres:

Park Zdrojowy Polanica Zdrój, Matuszewskiego, 57-320 Polanica-Zdrój

Lokalizacja atrakcji

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij