Ceny i Rezerwacja
Prestige SPA Awards 2014/2015 Prestige SPA Awards 2014/2015 Prestige SPA Awards 2014/2015

Beauty SPA

 

Strefa Wellness & SPA kusi gustownymi i przytulnymi  wnętrzami, w których nasi Goście znajdą przyjemność korzystania z basenu z przeciwprądem i masażem strumieniowym oraz jacuzzi. Ciepłem przyciągają sauna sucha  oraz  łaźnia parowa. Dla aktywnych przygotowaliśmy salę fitness.  Propozycje wyszczególnione w menu to starannie dobrane zabiegi i rytuały wykonywane w oparciu o wysokiej klasy produkty marki Ericson Laboratoire i OPI. Proponujemy Państwu wszechstronne terapie będące  wyrafinowanym połączeniem najcenniejszych skarbów natury z nowoczesnym wyposażeniem w najlepszym wydaniu.

Dla Państwa komfortu prosimy o rezerwację terminów i godzin zabiegów pielęgnacyjnych Beauty SPA jak najwcześniej przed rozpoczęciem pobytu a najpóźniej w dniu zakwaterowania.

Dodatkowe informacje oraz rezerwacje
pod numerem telefonu +48 74 866 56 09
lub adresem recepcjaspa@bukowypark.eu.

Zapraszamy serdecznie.

Hydra Clinic-poprawa nawilżenia

Hydra Clinic-poprawa nawilżenia


czytaj więcej »
Czas trwania:
60 min.

Cena od:
230 zł

Hydra Clinic Ericson Laboratoire to intensywny zabieg o działaniu hydro-odżywczym. Stymuluje naturalne mechanizmy nawilżania skóry, wzmacnia i chroni płaszcz lipidowy, poprawia elastyczność, działa również przeciwzmarszczkowo dając efekt „nowej skóry”.

Intensywność i skuteczność działania zabiegu Hydra Clinic oparta jest na działaniu czterech zaawansowanych biotechnologicznie składników aktywnych.


W zabiegu Hydra Clinic wykorzystano biomymetyczny i biokompatybilny polimer LIPIDIUR , używany do tej pory w chirurgii, okulistyce czy w medycynie OTC.
LIPIDIUR to inteligentne hydrolipidy doskonale imitujące działanie NMF, wzmacniając jednocześnie barierę tkankową. Ich inteligencja polega na podwójnym działaniu FLIP-FLOP czyli nawilżaniu wewnątrz i na zewnątrz naskórka .Ze względu na strukturę 3D LIPIDURE posiada wyjątkową zdolność do optymalizacji poziomu nawilżenia skóry.

Kolejna innowacja to AQUAFILINA – oligosacharydy wygenerowane z bratka polnego, które mają zdolność oddziaływania na aquaporyny 3. Są to proteiny zlokalizowane w membranach keratynocytów, odpowiedzialne za cyrkulację wody między naskórkiem a skórą właściwą .( Peter Agre – amerykański biolog, za odkrycie aquaporyn uhonorowany został w 2003r nagrodą Nobla). AQUAFILINA stymuluje syntezę AQP 3 , regulując proces przeznaskórkowej utraty wody i chroni cząsteczki kwasu hialuronowego. Jej działanie polega na głębokim nawilżeniu, poprawie elastyczności skóry i efekcie przeciwzmarszczkowym.

BIO SKIN REPAIR – biotechnologiczny składnik aktywny bazujący na wyciągu z bawełny, funkcjonuje w zabiegu jako samoregulujący fitokompleks odbudowujący zniszczenia spowodowane zdehydrowaniem i suchością skóry. Składnik ten wzmacnia syntezę podstawowych protein biorących udział w różnicowaniu naskórka , które przyczyniają się do poprawy funkcjonowania bariery skórnej scalając mikro-strukturę warstwy rogowej . Krótko mówiąc BIO SKIN REPAIR wzmacnia naturalną regenerację naskórka dając efekt świeżej , gładkiej i promiennej skóry.

PHYTO MARINE MICROPATCH kolejny biotechnologiczny kompleks będący połączeniem polisacharydów akacji i alg – które dzięki dużej masie cząsteczkowej tworzą film ochronny na powierzchni skóry oraz seryny – głównego aminokwasu, który odgrywa znaczącą rolę w głębokim nawilżaniu ,regulując poziom wody w skórze.

PHYTO MARINE MICROPATCH posiada zdolności filmogenne dzięki czemu:
-pomaga utrzymać równowagę nawilżenia skóry przez ograniczenie TEWL
( przeznaskórkowa utrata wody) z górnych warstw skóry
-działa jako medium dla penetracji seryny głównego aminokwasu NMF.
 

Kuracja dotleniająca Biopure.

Kuracja dotleniająca Biopure.


czytaj więcej »
Czas trwania:
60 min.

Cena od:
230 zł

Zadania zabiegu:

Wychwytywanie czynników zanieczyszczających – efekt “ Patch charge”. Neutralizowanie cząsteczek toksycznych – zapobieganie niedotlenieniu komórek.

Tlen jest niezbędny do życia. Jest też potrzebny komórkom skóry do wytwarzania energii niezbędnej dla zaspokojenia ich potrzeb metabolicznych, to gwarantuje witalność skóry. Bez stałego dopływu tlenu niedotlenione komórki szybko „się męczą”. Niestety powietrze miast jest ubogie w tlen. Zanieczyszczenie, metale ciężkie, dym tytoniowy, drobnoustroje to problemy związane z rosnącą urbanizacją, które zwiększają niedotlenienie skóry, w wyniku czego traci ona potencjał energetyczny. Aby niwelować skutki zanieczyszczeń oraz braku tlenu nasze laboratoria opracowały BIOPURE, gamę produktów przeznaczonych dla mieszkanek miast, którym brak świeżego powietrza. Produkty mają za zadanie usunąć toksyny ze skóry, aby mogła ona lepiej oddychać.

 

Efekty terapii tlenowej BIOPURE:

1/ Silne dotlenienie

- pobudzenie syntezy cząsteczek odpowiedzialnych za dotlenienie skóry i jej odporność

- stymulacja krążenia tlenu w komórkach

- redukcja negatywnego wpływu zanieczyszczenia środowiska na stan skóry

2/ Tarcza przeciw zanieczyszczeniom środowiskowym

- stymulacja procesów komórkowych

- stymulacja naturalnego systemu immunobiologiczny

3/ Silna energetyzacja

- ładowanie baterii energetycznych komórek skóry

- pobudzanie paliwa biologicznego – ATP

- redukcja objawów związanych z zanieczyszczeniem i stresem oksydacyjnym

 

Rezultaty zabiegu:

Dotlenienie, oczyszczenie i zwiększenie elastyczności skóry, która staje się promienna, gładka i rozświetlona.

Feminity-pielęgnacja prohormonalna

Feminity-pielęgnacja prohormonalna


czytaj więcej »
Czas trwania:
60 min.

Cena od:
250 zł

FEMINITY -  ZABIEG NA TWARZ - PIELĘGNACJA I OCHRONA KOBIECOŚCI - PRZYWRACANIE RÓWNOWAGI HORMONALNEJ I OCHRONA KOMÓREK MACIERZYSTYCH

- Feminity to efekt badań naukowców w dziedzinie hormonokosmetyki i biologii komórkowej,

- opracowując ten innowacyjny zestaw produktów do pielęgnacji skóry czerpano inspirację z naturalnego cyklu
miesięcznego, któremu poddane jest ciało kobiety,
- skóra jest hormonozależnym organem, odczuwającym brak równowagi hormonalnej i z czasem tracącym swoje właściwości z powodu m.in.: odwodnienia i utraty gęstości,

- skóra funkcjonuje według określonego cyklu, umożliwiającego jej odnowę, lecz jej zdolność do samoregeneracji osłabia się z biegiem czasu,

- współczesna idea zabiegów anti-aging jest oparta między innymi na równoważeniu braku hormonów, wynikającym z procesu starzenia się,

- zakaz stosowania hormonów w kosmetyce zainspirował laboratoria badawcze do stosowania surowców roślinnych- fitohormonów, są to cząsteczki roślinne, których struktura lub działanie są zbliżone do ludzkich hormonów,
- zabieg Feminity chroni młodość i urodę, uzupełniając funkcjonowanie podstawowych mechanizmów, będących źródłem życia,

- dostarczając skórze niezbędnych fitohormonów Feminity przywraca równowagę hormonalną skóry,

- chroni również komórki macierzyste, poprzez aktywowanie podstawowych dla ich życia protein,

- to pierwszy zabieg zapobiegawczy anti-aging,

- jest opracowany z myślą o kobietach między 25. i 45. rokiem życia, których skóra jest narażona na odwodnienie spowodowane cyklicznymi zmianami hormonalnymi.

Fresh Caviar-nawilżanie, odżywianie, napinanie.

Fresh Caviar-nawilżanie, odżywianie, napinanie.


czytaj więcej »
Czas trwania:
60 min.

Cena od:
280 zł

EKSKLUZYWNY ZABIEG O WYJĄTKOWEJ SKUTECZNOŚCI

Fresh Caviar marki Ericson Laboratoire to zabieg intensywnie regenerujący, przeznaczony dla dojrzałej lub pozbawionej witalności skóry. Wykorzystuje wszystkie zalety kawioru, aby zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry.

NAJWAŻNIEJSZE SKŁADNIKI AKTYWNE

REGENERACJA I ODŻYWIANIE

Kawior jest rzadką i cenną substancją, bogatą w składniki odżywcze zwane vitellus (z łac. vita – życie), potrzebne do rozwoju i budowy struktur witalnych. Vitellus zawiera przede wszystkim fosfolipidy oraz fosfoproteidy (podstawowe składniki błon naszych komórek).

Świeże komórki kawioru oferują odżywczy proteinowy koktajl, bogaty w peptydy i podstawowe aminokwasy. 20 występujących w organizmie aminokwasów stanowi elementy składowe protein, które z kolei stanowią materiał do budowy wszystkich komórek ciała. Kawior zawiera wszystkie najważniejsze składniki potrzebne do zachowania młodości skóry. Jest alternatywą dla wyciągów z placenty, stosowanych dawniej w słynnej szwajcarskiej terapii komórkowej.

GenXskin-poprawa gęstości skóry

GenXskin-poprawa gęstości skóry


czytaj więcej »
Czas trwania:
60 min.

Cena od:
350 zł

NOWOŚĆ!

Starzenie się skóry charakteryzuje się m.in. „uśpieniem” genów odpowiedzialnych za syntezę cząsteczek strukturalnych skóry właściwej: elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego. Macierz pozakomórkowa ulega zniszczeniu i skóra traci jędrność, pojawiają się zmarszczki mimiczne.

W zabiegu Genxskin wykorzystano ogromny potencjał energetyczny innowacyjnego składnika o dużej mocy, który pozwoli reaktywować 14 genów biorących udział w funkcjonowaniu macierzy pozakomórkowej. Efekt to działanie anty-aging widoczne już po 14 dniach.

MATRIGENICS 14G, efekt ostatnich badań w biotechnologii to składnik aktywny pozyskiwany z brunatnej makroalgi Undaria pinnatifida (undaria pierzasta).
Wyniki badań wskazały na zdolność składnika MATRIGENICS do reaktywowania genów odpowiedzialnych za syntezę i organizację trzech głównych elementów macierzy pozakomórkowej: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

MATIGENICS 14G oddziałuje bezpośrednio w sercu komórki, reaktywując uśpione geny:
• związane z syntezą, dojrzewaniem i organizacją włókien kolagenu i elastyny
• związane z syntezą kwasu hialuronowego.

MesoVIT-alternatywa dla mezoterapii

MesoVIT-alternatywa dla mezoterapii


czytaj więcej »
Czas trwania:
60 min.

Cena od:
350 zł

NIEINWAZYJNA MEDYCYNA ESTETYCZNA

Skuteczność i natychmiastowe rezultaty zabiegów to elementy, na których najbardziej zależy wymagającym klientom salonów kosmetycznych. Dlatego też pielęgnacja w gabinecie kosmetycznym ma coraz więcej wspólnego z zabiegami medycyny estetycznej.

Czerpiąc z innowacji naukowych, Ericson Laboratoire opracowało Meso-Vit, nowy zabieg w linii nieinwazyjnej medycyny estetycznej, który może być stosowany jako zabieg zastępujący mezoterapię lub uzupełniający ostrzykiwanie praktykowane w tym rodzaju kuracji. Ponadto Meso-Vit  stanowi doskonały koktajl witaminowy o działaniu regenerującym, rozjaśniającym i ochronnym.

W zabiegu wykorzystuje się 2 urządzenia znacznie poprawiające wnikanie składników aktywnych w głąb skóry. Micro-Pick z rotacyjnymi mikroigłami stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Skinjector poprawia wnikanie serum, fluidu oraz kremu dzięki plastikowym igłom, które – wibrując – stymulują mikrokrążenie.

NAJWAŻNIEJSZE SKŁADNIKI AKTYWNE

Recepturę kosmetyków z linii Meso-Vit  oparto na składniku Phycosaccharide pozyskiwanym z algi Laminaria digitata, który jest bogaty m.in. w kwas mannuronowy. Phycosaccharide ma działanie przeciwzapalne, łagodzące oraz odbudowujące. Preparaty zawierają również starannie wyselekcjonowane witaminy. Witamina A reguluje proces keratynizacji oraz działa naprawczo, witamina C stymuluje syntezę kolagenu i ma działanie rozjaśniające, a witamina E działa antyrodnikowo i przeciwstarzeniowo. Preparaty zawierają ponadto wyciąg z melisy o działaniu przeciwzapalnym oraz oleje roślinne bogate w podstawowe kwasy tłuszczowe, które odżywiają i regenerują skórę.