Ceny i Rezerwacja
Prestige SPA Awards 2014/2015 Prestige SPA Awards 2014/2015 Prestige SPA Awards 2014/2015

Polanica-Zdrój

Lokalizacja miejscowości

Wielkim atutem naszego hotelu jest ciekawa lokalizacja, bogata w atrakcje turystyczne. Polanica-Zdrój to niewielkie, ale bardzo urokliwe miasteczko położone u podnóża gór Bystrzyckich i Stołowych, w szerokiej dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Łagodny klimat podgórski oraz obfite źródła wód mineralnych sprzyjają tu leczeniu schorzeń kardiologicznych i układu pokarmowego. Polanica słynie również z Oddziału Chirurgii Plastycznej Specjalistycznego Centrum Medycznego. Wspaniałą atmosferę uzdrowiska tworzy jeden z najpiękniejszych polskich parków zdrojowych z pięknie kwitnącymi wiosną azaliami, rododendronami i magnoliami. Fontanna przy głównej alei parkowej o zmierzchu podświetlana jest 16. kolorowymi lampami i w rytm muzyki tryska z 726 dysz na wysokość 12 m. Centralne położenie Polanicy-Zdroju w regionie sprawia, że jest to idealny punkt wypadowy wielu wycieczek pieszych, rowerowych i samochodowych. Niewielka odległość do granicy pozwala również na poznanie licznych atrakcji turystycznych Czech.

Imprezy w Polanicy

Polanica-Zdrój jest miejscem wielu imprez o znaczeniu międzynarodowym. Każdego roku odbywa się tutaj posiadający kilkudziesięcioletnią tradycję Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina, najstarszy w kraju Festiwal Filmów Amatorskich „Pol-8” oraz Festiwal Muzyki Uzdrowiskowej „Muzyka Świata”.

Rekreacja

Miasto posiada dobrze rozwiniętą bazę rekreacyjną. Dostępne są m.in. kryte pływalnie, hala sportowa, korty tenisowe, boiska i lodowisko.

Zabytki Polanicy-Zdroju

Polanica-Zdrój poszczycić się może licznymi, ciekawymi zabytkami, a najważniejszymi z nich są:

  • Sanatorium „Wielka Pieniawa” – dawny Dom Zdrojowy z lat 1905-1906
  • Kompleks Pijalni wody mineralnej i Hali spacerowej zrealizowany w latach 1910-1911
  • Teatr Zdrojowy otwarty w 1925 r., który w 1952 r. otrzymał imię wybitej aktorki Mieczysławy Ćwiklińskiej
  • Dawny dwór jezuitów – najstarszy budynek miasta zbudowany w latach 1706-1708
  • Kościół Wniebowzięcia NMP z lat 1911-1912 mieszczący łaskami słynący obraz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
  • Klasztor „Christus Rex” w dzielnicy Sokołówka z etnograficznym Muzeum Misyjnym
  • Rzeźba Polanickiego Niedźwiadka w Parku Leśnym – bohatera wielu miejscowych legend i anegdot

Aktywny wypoczynek

Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą zagrać w golfa na 9-dołkowym polu golfowym w Szczytnej, sprawdzić swoje siły na trasie rowerowej MTB „Piekielna Pętla”, przejść z kijkami polanicką trasę Nordic Walking, a zimą poszaleć na nartach w nieodległym, największym na Ziemi Kłodzkiej ośrodku sportów zimowych w Zieleńcu. Ośrodek Paintball organizuje wspinaczki skałkowe, jazdę samochodami terenowymi i loty pasażerskie na paralotni. Ponadto dostępny jest letni tor saneczkowy oraz kolejka turystyczna.

Polanica oraz cała Ziemia Kłodzka to wymarzony teren do jazdy na rowerze – amatorzy tego sportu znajdą tu trasy odpowiednie do indywidualnych potrzeb. Przygotowane są trasy wyczynowe oraz rekreacyjne – w sumie ok. 100 km znakowanych ścieżek rowerowych. Ta najtrudniejsza znana jest wśród wyczynowców jako „Piekielna Pętla” - wyjątkowo trudna trasa prowadząca przez Góralkę, Garncarza i Piekielną Górę.