Home page
Menu

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty - jak przebiega?

01
Oct 2022
02
Oct 2022
  1. Home page
  2. Home page
02 April 2022

Hotel Bukowy Park świadczy szeroki zakres usług związanych zarówno z branżą Beauty&SPA, jak i profesjonalną rehabilitacją.

W celu ułatwienia Gościom odpowiedniego przygotowania się do zabiegów rehabilitacyjnych, poniżej przedstawiono krótką charakterystykę przebiegu pierwszej wizyty u naszego fizjoterapeuty.

Pierwsza wizyta u hotelowego fizjoterapeuty oparta jest głównie na diagnostyce, która składa się z wywiadu i badania. Podczas wywiadu, terapeuta pyta o zgłaszane dolegliwości, ich charakter, lokalizację, bolesność, towarzyszące schorzenia oraz dotychczasową historię chorobową. Omawia również wskazania i przeciwwskazania do zabiegów. W celu uchwycenia rzeczywistego obrazu stanu zdrowia osoby rehabilitowanej, poruszane są także tematy związane z wykonywaną pracą, preferowanym hobby, aktywnością fizyczną, czy trybem życia. 

Po zebraniu informacji z wywiadu terapeuta przystępuje do oceny sylwetki, badania manualnego określonego obszaru ciała oraz wykonania testów niezbędnych, do potwierdzenia wstępnej diagnozy. Następnie porównuje on informacje zebrane przez siebie podczas wywiadu i badania diagnostycznego z wynikami badań dodatkowych, przedstawionych przez rehabilitowanego (np.: obrazowanie RTG, USG, TK, MRI). Po przeanalizowaniu czynników chorobowych fizjoterapeuta ustala cel rehabilitacji i ordynuje odpowiednie zabiegi.

Fizjoterapeuta podczas pierwszej wizyty, w zależności od ilości czasu przewidzianego na badanie, może zastosować wstępną terapię, co pozwoli zmniejszyć obecne dolegliwości bólowe. Należy jednak mieć na uwadze, że właściwe leczenie odbędzie się dopiero na kolejnej wizycie. Warto pamiętać, o tym, iż każdy terapeuta posiada własny system diagnozowania, a używane techniki, czy testy, mogą się nieco różnić od siebie. Nie istnieje bowiem jeden schemat badania obowiązujący dla wszystkich rehabilitantów.

Przygotowanie do rehabilitacji - krótkie wskazówki

  1. Podczas wizyty diagnostycznej warto mieć ze sobą dokumentację medyczną, w tym historię choroby, wypisy z palcówek leczniczych, listę przyjmowanych leków oraz wyniki badań obrazowych np..; RTG, USG, MRI.
  2. Najlepiej nie spożywać obfitych posiłków ok. 1,5 godz. przed terapią.
  3. Przed zabiegami warto nieco odświeżyć i rozluźnić swoje ciało, za pomocą relaksującego  prysznica.
  4. Przed wizytą u terapeuty, nie należy używać dużej ilości balsamów i kremów, gdyż mogą one utrudnić przeprowadzenie zabiegów. 
  5. Zarówno na wizytę diagnostyczną, jak i na docelowe zabiegi rehabilitacyjne (np. terapia manualna, kinezyterapia, gimnastyka) warto przygotować sobie wygodny, niekrępujący ruchów strój, a także komfortową bieliznę.
  6. W zabiegach fizykoterapii i masażu ważne jest, aby odzież nie blokowała dostępu do miejsca zabiegowego, dlatego poleca się ubrać bieliznę i hotelowy szlafrok.

 

Newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close