Strona główna
menu

Arboretum w Wojsławicach

przyjazd

24
lis 2020

wyjazd

25
lis 2020
  1. Strona główna
  2. Arboretum w Wojsławicach

Arboretum w Wojsławicach to ogród dendrologiczny na terenie Wojsławic. Od roku 1988 filia Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Znane z bogatego zbioru różaneczników i azalii, liliowców, bukszpanów oraz drzew i krzewów nie mrozoodpornych w innych częściach Polski.

Kolekcja obejmuje 4650 gatunków roślin drzewiastych oraz 4885 gatunków i odmian bylin. Znajdujące się tam kolekcje różaneczników (Rhododendron – 900 gatunków i odmian – w tym historyczne odmiany różaneczników Seidla), liliowców (Hemerocallis – 3100 gatunków i odmian) oraz bukszpanów (Buxus – 80 gatunków i odmian) uznane zostały przez Polskie Towarzystwo Ogrodów Botanicznych za Kolekcje Narodowe.

BILETY DO NABYCIA: 

  • w kasie czynnej codziennie w godz. 9–18
  • w biletomacie (teren należy opuścić do godz. 20). 

W cenie biletu: parking, WC, Wi-Fi, wystawy, tematyczne kiermasze i prowadzone w tych dniach wykłady z oprowadzaniem. Istnieje możliwość zakupu biletu do wykorzystania w późniejszym terminie – bilet jest ważny do momentu skasowania.

Kasy nr 1 i 2 wyposażone są w terminale płatnicze.

Cennik:

Normalny - 15 zł

Ulgowy -  10 zł

Adres:

Arboretum w Wojsławicach, Wojsławice 2, 58–230 Niemcza

Kontakt:

Lokalizacja atrakcji

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij