Strona główna
menu

Muzeum Dawnego Kupiectwa

przyjazd

24
lis 2020

wyjazd

25
lis 2020
  1. Strona główna
  2. Atrakcje
  3. Muzeum Dawnego Kupiectwa

Muzeum Dawnego Kupiectwa jest jednym z najbardziej znanych obiektów turystycznych w Świdnicy. Istnieje od 1967 roku. Od tego czasu gromadzi  i przechowuje zabytki historyczne kupiectwa śląskiego. Na początku muzeum wypożyczało obiekty od innych placówek, później jednak poszerzyło swoją kolekcję poprzez zakup zabytków i wszelkie darowizny. 

Obecnie istnieją tu cztery działy tematyczne do których należą: Dział Historii Świdnicy, Dział Dawnego Kupiectwa, Dział Metrologiczny oraz Dział Naukowo-Oświatowy. 

W muzeum są stałe ekspozycje, na których można zobaczyć między innymi kasy sklepowe, etykiety, pieniędzy, wag, odważników, miar dlugości i objętości. W muzeum można podziwiać również aranżacje dawnej karczmy, apteki, sklepu, domu wagi, urzędu miar i kramów bogatych kupców.  Sala Rajców natomiast kryje w sobie ekspozycje poświęconą historii miasta. Wizyta w tym miejscu pozwoli nam ujrzeć, jak kupiectwo zmieniało się na przestrzeni wieków.

Godziny otwarcia:

  • październik - kwiecień: wtorek - piątek od 10:00 do 16:00; sobota i niedziela od 11:00 do 17:00
  • maj - wrzesień: wtorek - piątek od 10:00 do 17:00; sobota i niedziela od 11:00 do 17:00

Ceny biletów:

  • normalny-  6 zł,
  • ulgowy i wycieczkowy- 4 zł,
  • oprowadzanie wycieczek - 30 zł,
  • lekcje muzealne - 30 zł

Adres:

Muzeum Dawnego Kupiectwa, Rynek 37, 58-100 Świdnica

Kontakt:

Lokalizacja atrakcji

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij