Strona główna
menu

Palmiarnia Wałbrzych

przyjazd

24
lis 2020

wyjazd

25
lis 2020
  1. Strona główna
  2. Atrakcje
  3. Palmiarnia Wałbrzych

Pełna zapachów Afryki i Azji Palmiarnia w Wałbrzychu zachwyci nie tylko miłośników botaniki. Dawny „ogród zimowy”, założony przez księcia Henryka XV von Pless dla jego uroczej żony Daisy, był dowodem miłości „Pani na Książu” do bogactwa natury. Dziś szacowna Palmiarnia, najstarszy tego typu obiekt w Polsce, liczy ponad 100 lat. Jednak mimo upływu lat jej czar nie zblakł ani trochę!

Spacerując wśród 250 gatunków roślin sprowadzonych z całego świata, można dostać kwiatowego zawrotu głowy. Turyści mogą tu podziwiać 200-letnią, mierzącą ponad 12 metrów palmę daktylową w parnej Alei Palm, posadzoną przez samą Daisy oraz... odkrywać tajemnice jedynej w Polsce stałej wystawy japońskiego bonsai. Wdychając zapachy oleandrów, krzewów pomarańczowych azjatyckich bambusów i australijskich sosen, każdy może tu skorzystać z darmowego zabiegu kojącej zmysły aromaterapii...

Po wypiciu w tak egzotycznym otoczeniu filiżanki herbaty w klimatycznej kawiarni chyba nikt nie będzie chciał szybko opuścić ten pełnego piękna świata. Na szczęście można zabrać jego kawałek ze sobą z tutejszej kwiaciarni!

Adres:

Palmiarnia Wałbrzych, Wrocławska 158, 58-305 Wałbrzych

Kontakt:

Lokalizacja atrakcji

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij