Strona główna
menu

Szlak Ginących Zawodów

przyjazd

24
lis 2020

wyjazd

25
lis 2020
  1. Strona główna
  2. Atrakcje
  3. Szlak Ginących Zawodów

Serdecznie witamy na stronie gospodarstwa Urszuli i Bogusława Gorczyńskich. Tylko tutaj podczas jednej wizyty można zapoznać się z ginącymi zawodami: garncarstwem, kowalstwem, tkactwem i piekarstwem.

Proponujemy degustację wiejskiego chleba ze smalcem, który zdobył liczne nagrody, m.in. kilkakrotnie Ministra Rolnictwa. Zapraszamy Gości indywidualnych a także grupy dzieci i dorosłych. 

A zaczęło się tak... W 2001 roku właściciel gospodarstwa, Bogusław Gorczyński wraz z ekipą śmiałków wyruszył do wsi Potok aby zakupić wiatrak. Po trzech tygodniach ciężkiej pracy, wiatrak został rozmontowany i w częściach został przewieziony do Kudowy Zdrój (trasa ok. 500 km), wnętrze i podbudowa są oryginalne, natomiast nowe są schody i obicie zewnętrzne. Przywiezienie wiatraka było impulsem do powstania Szlaku Ginących Zawodów. Zapraszamy do zapoznania się z proponowanymi atrakcjami, codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00. Nasze gospodarstwo znajduje się 200 m. od Kaplicy Czaszek w Kudowie Czermnej.

Godziny:

Codziennie 10:00 - 18:00

Adres:

Szlak Ginących Zawodów, Bolesława Chrobrego 43A, 57-350 Kudowa-Zdrój

Kontakt:

Lokalizacja atrakcji

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij