Strona główna
menu

Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej

przyjazd

21
paź 2020

wyjazd

22
paź 2020
  1. Strona główna
  2. Atrakcje
  3. Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej

Teatr Zdrojowy im. Mieczysławy Ćwiklińskiej (wpis do rejestru zabytków nr 494/1412/WŁ z dnia 29.08.1994 r.). Obiekt zbudowany w 1925 r. przez firmę Otto Büttnera, według projektu architekta Ernsta Ziesela, na miejscu tzw. Kursaalu z lat 1910-1911.

Budynek w charakterze klasycyzujący, jednokondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, posadowiony na cokole z ciosów piaskowca. W elewacji frontowej kolumnowy portyk w stylu toskańskim, poprzedzający holl.

Dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2010-2011 przeprowadzono rozbudowę i modernizację budynku teatru na potrzeby Międzynarodowego Centrum Konferencyjno-Kulturalnego.

Inwestycja swym zakresem objęła m.in. dobudowę nowej części od południowego-wschodu, która pomieściła sale prób, pomieszczenia biurowo-magazynowe i higieniczno-sanitarne, wymianę instalacji, konstrukcji stalowej dachu i jego pokrycia oraz remont elewacji.

Zmodernizowana została scena i wyposażenie technologiczne (w tym m.in. wyposażenie specjalistyczne pod kątem organizacji konferencji międzynarodowych).

Adres:

Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej, ul. Parkowa 2, 57-320 Polanica-Zdrój

Kontakt:

Lokalizacja atrakcji

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij