Home page
Menu

Muzeum Zabawek

26
Jul 2021
27
Jul 2021

Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju to magiczne miejsce. Dzieci ze zdumieniem i nieskrywaną radością „odkrywają” zabawki rodziców i dziadków. Dorośli przenoszą się w świat zapomnianych dziecięcych fantazji. Wywołuje to uśmiech i porównanie wizyty w muzeum do kuracji odmładzającej.

Muzeum istnieje od 12 grudnia 2002 roku. Na powierzchni blisko 400m2 pokazana jest kilkutysięczna, największa w Polsce wystawa zabawek. W tym miniaturowym świecie prezentujemy prawie wszystkie znane formy zabawkarstwa europejskiego – od starożytności po lata 80-te XX wieku. W naszych zbiorach posiadamy teatrzyki domowe, szopki bożonarodzeniowe, zabawki znane z filmów, lalki i ich akcesoria, zabawki blaszane, militaria chłopięce, klocki, zwierzątka, zabawki optyczne, samograje i wiele innych. Znajduje się tu także wyposażona mini-klasa szkolna sprzed 50 lat. Kolekcja zabawek powiększa się corocznie o nowe, cenne eksponaty.

Posiadamy również zbiór zabawek, który udostępniamy innym muzeom na wystawy czasowe w całym kraju. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem i wysoką frekwencją.

Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju jest placówką skupiającą się na edukacji historycznej dzieci, młodzieży szkolnej i dorosłych w zakresie transgranicznej różnorodności dziedzictwa kulturowego. Zabawka w naszym muzeum jest postrzegana jako produkt edukacyjny, mający decydujący wpływ na kształtowanie rozwoju młodego człowieka. Zabawki były i są zminiaturyzowanymi przedmiotami ze świata dorosłych. Zawsze odzwierciedlają epokę, w której powstały: modę, obyczaje, technikę, wydarzenia historyczne. Sprawiają radość, rozbudzają wyobraźnię, uczą. Są dobrem ogólnoświatowym, nieprzemijającym świadectwem rozwoju kultury materialnej ludzkości.

Godziny otwarcia:

  • Muzeum czynne jest codziennie oprócz 1 dnia wielkanocy, 1 XI i 25 XII
  • wrzesień - kwiecień od 10.00 do 17.00
  • maj - sierpień od 9.00 do 18.00

Ceny biletów:

  • normalny - 11 zł
  • ulgowy - 8 zł (dzieci od lat 4, młodzież szkolna, studenci do lat 26)
  • emeryci - 9zł
  • grupy zorganizowane - powyżej 15 osób - 8 zł

Dzieci zwiedzają Muzeum wyłącznie pod opieką osób dorosłych.
Grupy zorganizowane po uprzedniej rezerwacji oprowadza przewodnik w formie lekcji muzealnej.
Czas oprowadzania ok. 1 godz. - wiadomości dostosowane do grupy wiekowej.

Address:

Muzeum Zabawek, Zbrojowa 46b, 57-350 Kudowa

Contact:

Attractions location

Newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close