Home page
Menu

Muzeum Broni i Militariów

26
Jul 2021
27
Jul 2021
  1. Home page
  2. Attractions
  3. Muzeum Broni i Militariów

Muzeum Broni i Militariów w Świdnicy to jedyne w Polsce, unikatowe i całkowicie prywatne muzeum tego typu. Początek muzeum nastąpił w 2001 roku, jednak wzmianki o nim były już w 1999 roku. Właścicielem oraz twórcą muzeum jest Stanisław Gabryś. Zgromadzono tu ponad 1000 sztuk militariów, w tym około 150 sztuk broni strzeleckiej, maszynowej i przeciwpancernej- od pierwszych karabinów iglicowych do broni lat pięćdziesiątych XX wieku.

Muzeum posiada wielki skład eksponatów datowanych na czasy II wojny światowej. Znajdziemy tu takie przedmioty jak karabiny, pistolety, rewolwery, moździerze czy pistolety maszynowe. Część z nich jest unikatowa na skale kraju. Niedawno do wnętrza muzeum trafiła również stacja radarowa RW-31. W ciągu najbliższego czasu do muzeum trafi broń będąca na wyposażeniu Wojska Polskiego po 1945 roku. Będą to czołgi, samoloty, wozy opancerzone czy armaty.

W muzeum możemy również wysłuchać prelekcji na temat broni i militariów oraz postrzelać z broni krótkiej, maszynowej lub pneumatycznej na przymuzealnej strzelnicy.

Hours:

Codziennie od 10:00 do 18:00.

Address:

Muzeum Broni i Militariów, Witoszów Dolny 7, 58-100 Świdnica

Contact:

Attractions location

Newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close