Home page
Menu

Zamek Międzylesie

26
Jul 2021
27
Jul 2021
  1. Home page
  2. Attractions
  3. Zamek Międzylesie

Zapraszamy do wspólnego poznawania historii i odkrywania tajemnic Zamku Międzylesie – zarówno w dzień, jak i w nocy.

Zapraszamy na zapoznanie się z historią Zamku Międzylesie, który przez 700 lat swojego istnienia był świadkiem wydarzeń, o których uczymy się w szkołach. Z małego gotyckiego zamku, stał się rnesansowo-barokowym zespołem zamkowo-pałacowym. To tu zatrzymał się król Jan III Sobieski po odsieczy Wiedeńskiej. To na tych ziemiach najbardziej widoczne były działania husytów i raubitterów, rycerzy-rabusiów.

Barokowa Sala Balowa zwana Salą Szeptów, gotycka Czarna Wieża, oryginalne barokowe zdobne piece ogrzewające tak potężny obiekt, sgraffito na wewnętrznym dziedzińcu – to i inne atrakcje czekają na zwiedzających codziennie o godzinach: 12.00, 14.00 oraz 16.00.

Zapraszamy do nocnego odkrywania tajemnic Zamku Międzylesie. Jak dawni mieszkańcy Zamku, chodzimy po wnętrzach oświetlonych jedynie niesionymi przez siebie świeczkami. Staramy się wyobrazić sobie jak wyglądało życie bez elektryczności, wstawanie wczesnym świtem, wieczory i noce w chłodzie i słabym świetle świec czy pochodni. Sala Balowa wygląda zupełnie inaczej oświetlona jedynie ciepłymi płomieniami świec… kto wie, co nam ukażą padające cienie? Może Jana III Sobieskiego, wracającego z odsieczy Wiedeńskiej? Albo husytów najeżdżających Zamek? A może ktoś zauważy w oddali księżną Gloubos – panią tego Zamku, spaloną w Czarnej Wieży? Ponoć nadal pilnuje swoich włości…

Address:

Zamek Międzylesie, Plac Wolności 42, 57-530 Międzylesie

Contact:

Attractions location

Newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close