Home page
Menu

Park Zdrojowy Duszniki-Zdrój

20
Sep 2021
21
Sep 2021
  1. Home page
  2. Attractions
  3. Park Zdrojowy Duszniki-Zdrój

Park Zdrojowy zajmuje powierzchnię 5,4 hektara i leży uboczu Dusznik Zdroju. Jest to park lipowo, bukowo, kasztanowy, który ozdobiny jest przez liczne dywany kwiatowe. Roślinność parku jest bardzo urozmaicona, rośną tu zarówno gatunki rodzime jaki aklimatyzowane.

Na terenie parku występują okazy objęte ochroną pod postacią pomników przyrody. Ciekawostką parku jest ogród fenologiczny, podzielony jest on na cztery "pory roku" ze względu na czas kwitnienia roślin. Całość parku otoczona jest kompleksami leśnymi o charakterze parkowym, stanowią one korzystna izolacje od części miejskiej.

Pijalnia Wód Mineralnych - zbudowana w I poł. XIX w. przyciąga kuracjuszy bogatą ofertą leczniczych wód minaralnych Pieniawa Chopina, Jan Kazimierz, Zdrój Zimny i Agata. Obok Pijalni wód znajduje się źródełko wody mineralnej "Pieniawa Chopina" o temperaturze 18 st.

W Parku Zdrojowym usytuowany jest Dworek im. Fryderyka Chopina, który był miejscem spotkań towarzyskich od 1802 r. Odbywają się tu liczne koncerty zdrojowe, koncerty fortepianowe (w 1826 r. koncertował sam mistrz Fryderyk Chopin), przedstawienia teatralne, wieczory z muzyką lekką, łatwą i przyjemna.

Atrakcją Parku jest również Kolorowa Fontanna - jedna z trzech fontann Parku Zdrojowego i niewątpliwie jedna z największych atrakcji uzdrowiska.

Address:

Park Zdrojowy Duszniki-Zdrój, 57-340 Duszniki-Zdrój

Attractions location

Newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close