Home page
Menu

Centrum Stara Kopalnia

20
Sep 2021
21
Sep 2021
  1. Home page
  2. Attractions
  3. Centrum Stara Kopalnia

Centrum Stara Kopalnia w Wałbrzychu to dowód na to, że muzeum wcale nie musi być nudne. W znanym ze swoich kopalni mieście można dziś w niebanalny i angażujący sposób poznać industrialną, surową stronę dolnośląskiej historii. Na żądnych wiedzy i wrażeń czeka tu 4.5 hektara zabytków i eksponatów, które jeszcze niedawno były żyjąca częścią Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”.

Dzięki gruntownej renowacji dawnych terenów „Julii” w starą kopalnię wstąpił nowy duch. Znajdziecie tu fascynujące (nie tylko dla przyszłych inżynierów!) Muzeum Przemysłu i Techniki, galerię sztuki, a także interaktywną przestrzeń warsztatową Centrum Ceramiki Unikatowej, gdzie samemu można rozwijać swoje umiejętności i wyobraźnię.

Zejdźcie do podziemnych sztolni, by wraz z pełnym pasji przewodnikiem poznać tajemnice wydobywania „czarnego złota”, na którym wyrosło bogactwo śląskich rodów. Wracając na zewnątrz, odkryjcie skomplikowany świat funkcjonowania kopalni, w którym łączyły się ciężka fizyczna praca, industrialny geniusz i bogactwo natury. Zajrzyjcie do ocalonych budynków maszynowni, lampowni i łaźni łańcuszkowej - zobaczcie na ich oryginalnym wyposażeniu, jak wyglądały i działały maszyny górnicze i... jak niezwykłych umiejętności wymagało operowanie nimi.

Po zwiedzaniu koniecznie wypijcie filiżankę czarnej jak węgiel, aromatycznej kawy w Caffe Sztygarówka i zaplanujcie kolejną wizytę w Centrum Stara Kopalnia! 

Hours:

Codziennie od 10:00 do 18:00 (ostatnie wejście o godzinie 16:00)

Pricelist:

normalny - 20 zł

ulgowy - 15 zł

grupowy - 15 zł

rodzinny - 55 zł

Address:

Centrum Stara Kopalnia, Wysockiego 29, 58-304 Wałbrzych

Contact:

Attractions location

Newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close